sobota, 2 lutego 2013

Podcast + recenzja singla New Kingston

Od wczoraj można słuchać nowego odcinka podcastu RudeMaker.pl.

Tym razem zajmiemy się światkiem przestępczym i jego najsłynniejszymi przedstawicielami. Usłyszycie tu piosenki zarówno o amerykańskim gangsterze okresu prohibicji, znanym jako The Big Fellow, Snorky i Scarface, jak i o Jesse Jamesie. Jest też i Clyde Barrow, wraz ze swoją partnerką Bonnie Parker. Oprócz tego trochę mniej lub bardziej oczywistych odniesień do gangsterskiego świata.Piosenki nagrane w ciągu ostatnich lat przeplatane są "trzaskami" sprzed lat kilkudziesięciu. Jakie to piosenki i jacy artyści? Tego, jeśli sami nie zgadniecie, dowiecie się w przyszły czwartek. A dzień później kolejny podcast, będzie sporo młodych zespołów z różnych stron świata.Następny odcinek tematyczny będzie najwcześniej za 2 tygodnie.


Jest coś do posłuchania, więc czas na coś do poczytania.

New Kingston - Your Turn To Cry [2012]
New Kingston to młody zespół, w skład którego wchodzą mieszkający w Brooklynie trzej bracia, synowie reggae'owego muzyka Courtneya LJ Pantona: gitarzysta Stephen (aka SUKI), perkusista Courtney oraz najmłodszy w zespole Tahir (aka SLIM), grający na klawiszach. Cała trójka, oprócz grania na instrumentach, udziela się też wokalnie, aczkolwiek wiodącą rolę odgrywa najstarszy z braci, Stephen. Doświadczenie zdobywali grając jako backing band na koncertach takich artystów, jak Collie Buddz, Gyptian czy Mr. Vegas, jednak ich ojciec, a zarazem menadżer, miał inną wizję kariery swoich synów.

Jak na razie bracia Pantonowie mają na koncie album "In The Streets" wydany w 2010 r. i "The Kingston E.P." z 2011 r. Ostatnią pozycją w ich dyskografii jest singiel "Your Turn To Cry" (lub też, jak to ostatnio napisała mi wytwórnia "Waiting On The World To Change", tak czy siak, chodzi o to samo), zwiastujący płytę pt. "Kingston University" (premiera 5 lutego). W ten sam dzień premierę będzie miał także klip do promującego album singla "Life", wyreżyseruje go Edwin Escobar.


Przejdźmy do singla już wydanego. "Waiting On The World To Change" jest coverem, autorem oryginału jest John Mayer, amerykański artysta pop/blues rockowy. Natomiast "Your Turn To Cry", fragmentami jest dziwnie podobny do piosenki o tym samym tytule śpiewanej przez Bettye LaVette. A może to tytuł zasugerował mi to podobieństwo? Nie wiem.

Cóż można napisać o "Your Turn To Cry / Waiting On The World To Change", wyprodukowanym przez Deana Frasera? Punktem wyjściowym w muzyce New Kingston, także i w opisywanym singlu, jest reggae, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę doświadczenia Courtneya Pantona seniora. Jest to bardzo słodka muzyka, można by to chyba nazwać "bubblegum reggae". Sam zespół określa swoją muzykę mianem "reggae crossover". Można i tak, wszak oprócz reggae i nowoczesnego popu, mamy tu także r&b, a w innych numerach nawet jazz. Przyznaję, to co grają, łatwo wpada w ucho. Myślę, że spokojnie mogłoby być puszczana w radiach i królować w telewizjach muzycznych. Idealna propozycja na wakacyjne hity. Tylko, czy po dłuższym czasie New Kingston wciąż będzie się kołatać gdzieś po zakamarkach mojej głowy, jak to zdarzało się niejednej piosence? To już inna kwestia. Zobaczymy.

Tak swoją drogą, ciekaw jestem, jak bracia Panton wypadają na koncertach.   

A wam, szanowni czytelnicy i czytelniczki, która wersja bardziej się podoba?vs.


To na koniec jeszcze trochę muzyki tria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz